Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Günümüzde artık hesap çalınma olayları git gide artmaya tehlikeli bir hal almaya başlamıştır.Özel mesajlarımızı ve fotoğraflarımızın bulunduğu profillerimiz hırsızların eline geçiyor ve bu oldukça kötü bir durum. Ele geçirilen hesaplar çoğu zaman kötü şeylere alet edilmektedir.Tabiki instagram bu çalınma olaylarında her zaman kullanıcısının yanında durarak destek vermeye devam ediyor.İnstagram hesabım çalındı adımıyla hesabınızı almak artık oldukça kolay.

Instagram Hesabım Çalındı

Öncelikle hesabı geri alma yollarını bir kenara bırakıp instagram hesaplarının nasıl çalındığı hakkında biraz konulaşım. Bu konu da birden fazla yöntem kullanılmaktadır.En önemlileri ise takipçi kasma siteleri ile yapılmaktadır.Takipci kasma sitesinde sizden instagram kullanıcı adı ve şifre istenmektedir.Şifrenizi giriş yaptığınız anda bilgileriniz karşı tarafa iletilmektedir.Diğer bir yöntem ise oldukça kolay şifreler kullanmanızdır.

Çalınan Instagram hesabını geri almak

Hesabınızı çalan kişi ilk olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirmektedir.Bu nedenle şifremi unuttum seçeneği artık işe yaramayabilir.Biz sizlere zor durumda ne yapılabilir bu konuda bahsedeceğiz.
İnstagram üzerinde bulunan giriş yapmak için yardım al butonuna tıklayıp, sizi takip eden arkadaşlarınızdan yeni kullanıcı adınızı öğrenin.Sonrasında hesabı bul seçeneğinden kullanıcı adınızı arattırarak , eposta vs sms yoluyla hesabınızı kurtarmaya başlayabilirsiniz.Ancak bunlara girme izniniz yoksa daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğide bir avantaj sağlıyor.
Bu bilgileri girdikten 2-3 gün sonra instagram size olumlu bir dönüş sağlayacaktır.

Yazar: Admin

İnstagram hakkında birçok bilgi sunan bu web sayfasına hoşgeldiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir